Návody


Návody

Novým poskytovateľom sa môžete stať takto rýchlo a jednoducho:

1. Na úvodnej alebo ktorejkoľvek stránke portálu www.cbook.sk kliknite na tlačidlo Registrovať / v mobilnej verzii kliknite na ikonu osoby v pravom hornom rohu obrazovky a potom kliknite na tlačidlo Registrovať.

2. Zvoľte možnosť Poskytovateľ a z ponúknutých možností vyberte typ služieb, ktoré chcete poskytovať. Následne zadajte svoju platnú e-mailovú adresu, Vaše heslo a toto heslo pre potvrdenie zopakujte. Označte možnosť Súhlasím so zmluvnými podmienkami a so zásadami ochrany osobných údajov, ak ste si oba dokumenty prečítali, porozumeli im a súhlasite s nimi. Pre registráciu kliknite na tlačidlo Registrovať

3. Na Vami zadanú e-mailovú adresu bude odoslaný odkaz pre aktiváciu konta. Kliknite na tlačidlo Aktivovať účet. Teraz ste úspešne zvládli registráciu.

4. Po prihlásení do Vášho účtu prejdite v menu v ľavej časti obrazovky na položku Nastavenia.

     a. V sekcii Moja stránka si môžete pridať profilovú a titulnú fotografiu.  Vyplňte tiež všetky požadované informácie o Vás pre lepšiu orientáciu Vášho prípadného klienta. Dôsledne zvoľte typ služby, ktorú poskytujete, takto budete správne zaradený vo vyhľadávaní.

     b. V sekcii Môj profil sa nachádzajú informácie potrebné na fakturáciu a na vyplnenie formulárov pri dohode o spolupráci s klientom. Dajte si preto, prosím, záležať, aby ste tieto informácie vyplnili pravdivo a presne hneď po registrácii. 

Teraz už svoj profil môžete naplno využívať.

Ďakujeme Vám za registráciu a prajeme veľa spokojných klientov.

V prípade otázok alebo poruchy nás neváhajte kontaktovať na info@cbook.sk.

Milí poskytovatelia

v tomto návode sa dozviete, ako si pridáte profilovú fotografiu, ako aj fotografiu člena alebo obrázok Vášho CD v Nastaveniach Mojej stránky

Pre pridanie profilovej fotografie, fotografie člena alebo titulného obrázku CD kliknite na tlačidlo Zmeniť, ktoré sa nachádza pod okrúhlou ikonou osoby/CD v požadovanej sekcii. Zobrazí sa vyskakovacie okno s názvom Nahraj a orež fotografiu. Klinite na tlačidlo Vybrať súbor. Vyhľadajte v počítači fotografiu, ktorú chcete použiť a klinite na tlačidlo Otvoriť. Po správnom pridaní sa vedľa tlačidla Vybrať súbor sa zobrazí názov fotografie. Samotná fotografia sa zobrazí vo veľkom okne v tmavom móde s kruhovým výberom v svetlom móde uprostred fotografie. Pomocou myšky posúvajte fotografiu tak, aby sa požadovaný výber z fotografie zobrazoval v kruhu. Pod fotografiou sa nachádza posuvná lišta, pomocou ktorej si môžete priblížiť a oddialiť zobrazenie. Ak sa už časť fotografie, ktorú chcete použiť, nachádza v svetlom kruhu, kliknite na zelené tlačidlo Nahraj a orež. Výber sa zobrazí v menšom okne. Následne kliknite na tlačidlo Zverejniť. Ak už viac nechcete zverejňovať pridanú fotografiu, kliknite na červené tlačidlo s ikonou odpadkového koša pod fotografiou. 

 

Milí poskytovatelia,

v tomto návode sa dozviete, ako spracujete rezervácie.

Ak Vám príde rezervácia, v ľavom menu sa v riadku Rezervácie zobrazí číslo (počet rezervácií). Po kliknutí na predmetný riadok sa zobrazia konkrétne rezervácie s dátumom, s informáciou o tom, na aké podujatie si Vašu spoločnosť chce klient zarezervovať, s menom a telefónnym číslom klienta a tlačidlami: žltým statusom Nevybavené, modrým tlačidlom Detail a červeným tlačidlom s ikonou odpadkového koša. Ak Vám na jeden termín prišlo viac rezervácií, budú zoradené pod sebou. 

Ak chcete vybaviť konkrétnu rezerváciu, kliknite na tlačidlo Detail. Na tomto mieste nájdete detailné informácie o rezervácii, ako dátum zadania rezervácie, meno a priezvisko a kontakt na potencionálneho klienta a prípadne aj poznámku od zákazníka. 

     a. Ak chcete rezerváciu prijať, vyplňte položku Cena za služby. Táto cena už nemá byť len orientačná, je to cena "šitá na mieru" konkrétnemu zákaznikovi podľa typu akcie a vzdialenosti od zákazníka. Vyplňte tiež Cenu za 1 km dopravy a ak je to relevantné, aj sumu Zálohy. Ak ešte máte dodatočné podmienky, pripomienky alebo otázky na zákazníka, vpíšte ich do políčka Poznámka pre zákazníka a kliknite na tlačidlo Uložiť. Následne kliknte na zelené tlačidlo Prijať. Klient automaticky dostane e-mail s kontaktným formulárom - Dohodou o vykonaní hudobnej produkcie. Na rezervácii sa zmení status na Prijatá

     b. Ak chcete rezerváciu odmietnuť, cenu za služby ani ostatné ceny uvádzať nemusíte. Do políčka Poznámka pre zákazníka však uveďte dôvod Vášho odmietnutia. Následne kliknite na tlačidlo Uložiť a potom na červené tlačidlo Odmietnuť. Klient automaticky dostane e-mail, že ste jeho rezerváciu odmietli. Na rezervácii sa zobrazí status Odmietnutá. Ďalej už je táto rezervácia uzavretá.

Ak ste prijali rezerváciu, klient vyplnil kontaktný formulár - Dohodu o vykonaní hudobnej produkcie a uložil ho, v rezervácii sa zobrazí status Zmluva - podpísaná. V tomto prípade kliknite opäť na Detail. Zobrazia sa detailné informácie o rezervácii a následne máte štyri možnosti:

1. Kliknutím na tlačidlo Zapísať ako potvrdené potvrdíte rezerváciu a vtedy sa presunie zo sekcie Rezervácie do sekcie Kalendár. Ďalšie spracovanie v sekcii Kalendár nájdete v samostatnom návode (klik).

2. Ak ste si zadali podmienku zálohy, kliknutím na tlačidlo Poslať informácie k zálohe bude klientovi odoslaný e-mail s Vaším číslom účtu a sumou, ktorú má uhradiť. Po prijatí úhrady kliknite na tlačidlo Zapísať ako potvrdené.

3. Kliknutím na tlačidlo Zobraziť formulár sa zobrazí Náhľad vyplnenej dohody.  Táto dohoda bude editovateľná aj po potvrdení rezervácie, keď sa presunie do sekcie Kalendár.

4. Ak ste už rezerváciu potvrdili a neočakávane sa vyskytne situácia, že dohodnutému klientovi nebudete môcť poskytnúť svoje služby, oznámte mu to najrýchlejšou možnou cestou (napr. telefonát) a ak je to možné, dohodnite si náhradné riešenie. Následne kliknite na tlačidlo Zrušiť prijatie. Klient dostane e-mail s potvrdením o zrušení rezervácie. Ak iniciátorom zrušenia bude klient a Vy sa s ním telefonicky aj písomne dohodnete na zrušení rezervácie, podobne kliknite na tlačidlo Zrušiť prijatie. Prípadné vrátenie/nevrátenie zálohy si vykonzultujete priamo s klientom. 

Pre ďalšie spracovanie udalosti v sekcii Kalendár prejdite na predmetný návod.

Milí poskytovatelia,

v tomto návode sa dozviete, ako funguje sekcia Otázka na cenu.

Prejdite do sekcie Otázka na cenu v ľavom menu. Nové otázky od potenciálnych klientov sa zobrazujú v riadkoch a sú automaticky zoraďované od najnovších po najstaršie. V jednotlivých riadkoch sa nachádza meno pýtajúceho sa, dátum prípadného podujatia, červené tlačidlo Nevybavené a modré tlačidlo Detail. Modrým podfarbením sú označené riadky, ktoré ste si ešte neprečítali.

Ak chcete spracovať konktrétnu otázku, v predmetnom riadku kliknite na tlačidlo Detail. Zobrazia sa podrobné informácie s otázkou od potenciálneho klienta vo forme chatu. Svoju odpoveď vpíšte do prázdneho okienka v spodnej časti obrazovky a kliknite na modré tlačidlo so symbolom papierového lietadla.  Vaša odpoveď bude odoslaná na e-mail, ktorý v otázke zadal pýtajúci sa.  Postupujte rovnakým spôsobom, kým sa nedohodnete a nevyriešite otázku. V prípade aktuálne prebiehajúcej konverzácie v reálnom čase kliknite na tlačidlo Obnoviť v ľavej hornej časti prehliadača pre zobrazenie novej prijatej správy.

Ak ste už otázku vyriešili, kliknite na zelené tlačidlo Označiť ako vybavené, ktoré nájdete v pravej hornej časti obrazovky nad chatom.

Kliknutím na tlačidlo Otázka na cenu v ľavom menu sa vrátite k ostatným otázkam. V riadku s vyriešenou otázkou sa namiesto červeného tlačidla Nevybavené objaví zelené tlačidlo Vybavené

Vybavený chat si viete zobraziť opätovným kliknutím na tlačidlo Detail.

 

 

Milí poskytovatelia,

v tomto návode sa dozviete, ako ďalej spracujete udalosť zapísanú v sekcii Kalendár.

V ľavom menu prejdite na sekciu Kalendár. Zobrazí sa Váš kalendár. Svetlomodrým podfarbením je označený aktuálny dátum, červeným podfarbením sú označené dátumy podujatí, na ktoré ste prijali a potvrdili rezerváciu od klienta. 

Kliknite na dátum s červeným podfarbením, ktorý chcete ďalej spracovať alebo ku ktorému si chcete pozrieť detail podujatia. V ľavej dolnej časti obrazovky sa zobrazí vyskakovacie okno so základnými údajmi o podujatí a tlačidlom Detail

 

Najčastejšie kladené otázky